Baltijas Vēnu klīnika sāk pielietot īpašu tehnoloģiju brūču attīrīšanai un ārstēšana!

12/11/2013

VC4 Baltijas vēnu klīnikas (BVK) pakalpojumu klāstu ir papildinājusi vēl viena moderna metode trofisko čūlu* attīrīšanai un ārstēšana. Šīs metodes pamatā, kad tiek pielietota vācu firmas jaunākā Soring tehnoloģija, ir zemas frekvences ultraskaņas viļņi, kas ar fizioloģiskā šķīduma palīdzību nonāk brūcē, to attīrot un dziedējot. 

VC4 Baltijas vēnu klīnikas sertificēta ķirurģe, brūču speciāliste Aleksandra Kušpello atzīst, ka pacienti ar trofiskām čūlām, kuras izraisa ilgstoši neārstēta hroniska vēnu mazspēja, ir daudz. "No šīs mokošās un ļoti grūti ārstējamās slimības katrā valstī cieš aptuveni 2% iedzīvotāju. Tā kā Latvijā šo pacientu ārstēšanu valsts nekompensē, iespējams, pat liela daļa pacientu "izslīd" ārpus mūsu redzesloka. Hronisku brūču un čūlu veiksmīgas ārstēšanas pamatā līdzās medikamentozai terapijai lielu lomu ieņem tieši to rūpīga attīrīšana no nekrotiskajiem (dzīvotnespējīgiem) audiem un mikrobu plēves, kas kavē brūču dzīšanu un izraisa infekciju,” atklāj A. Kušpello.   

Pašreiz Latvijā pielieto dažādas čūlu attīrīšanas metodes- marli vai speciālu švammi un antibateriālos līdzekļus, šķēres vai skalpeli un fizioloģisko šķīdumu utml., kas ir ne tikai sāpīgas un traumatiskas (tiek skarti arī veselie audi un asinsvadi) metodes, bet arī nesniedz vēlamo rezultātu. „Tāpēc šī jaunā tehnoloģija varētu būt veiksmīgs solis pretim čūlu ārstēšanai Latvijā un ievērojami uzlabot ar šo slimību sirgstošo pacientu dzīves kvalitāti. Tā kā, pielietojot šo metodi, nepieciešamo attīrošo procedūru skaits samazinās, šīs iekārtas ieviešana varētu pavērt lielāku iespēju palīdzēt tam cilvēku lokam, piemēram, lauku iedzīvotājiem, kuru iespējas doties uz lielpilsētu un saņemt augsti kvalificētus medicīnas pakalpojumus finansiālu apsvērumu dēļ ir ierobežotas. Metode ir selektīva, efekts ir tūlītējs un acīmredzams, turklāt šai iekārtai ir virkne vērā ņemamu priekšrocību, " atzīst A. Kušpello.

Šīs procedūras laikā pielietotā ultraskaņa uzlabo skābekļa piekļuvi audiem, līdz ar to tiek sekmēta arī mikrobu bojāeja un uzlaboti čūlas dzīšanas procesi. Šī iekārta ir ļoti saudzīga pacientam- procedūras iespējams veikt ambulatori vietējā anestēzijā (vai pat bez tās), turklāt tā ir ekonomiski izdevīga. Soring tehnoloģija ietver trīs veida uzgaļus, ar kuru palīdzību ļoti rūpīgi var attīrīt dažāda veida brūces (izgulējumi, apdegumi, diabēta pēdas čūlas, komplicētas un nedzīstošām pēc operāciju brūces u.c.), atdalot nekrotiskos audus un iztīrot brūču „kabatas”. Atšķirībā no citu ražotāju piedāvātajām iekārtām, šīs tehnoloģijas uzgaļus ir iespējams sterilizēt autoklāvā un lietot atkārtoti. Līdz ar to samazinās šo procedūru pašizmaksa un tās kļūst pieejamas plašākam pacientu lokam.

dsc_1488.jpg

*Kāju venozās čūlas ir smagākā hroniskās vēnu mazspējas (HVM) izpausme, bieži ir sāpīgas, eksudējošas, rada kustību ierobežojumus un sociālu izolāciju un samazina dzīves kvalitāti apmēram 1-5% no populācijas. Var būt arī išēmiskas (artēriju aterosklerozes nosprostojums) izcelsmes. Parasti lokalizētas apakšstilbos.


Riga office: Str.Baznīcas 31, Rīga, Latvia. +371 202 116 11, info@baltic-care.eu